محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

خدمات مشتریان

خدمات مشتریان

تعویض

1- مغایرت کالای خریداری شده با اطلاعات سایت

در شرایطی که در مشخصات کالای دریافت شده با سفارش ثبت شده، اختلاف وجود داشته باشد، یا در صورت مغایرت مشخصات کالای دریافت شده با اطلاعات درج شده در سایت یا با سفارشی که در پروفایل مشتری ثبت شده است، به نکته های زیر دقت بفرمایید:
در چنین مواردی امکان تعویض یا استرداد کالا در صورتی وجود دارد که مغایرت ظاهری و فیزیکی مانند رنگ که بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، حداکثر طی 7 روز کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش شرکت آهن و فولاد جهان سپاهان اطلاع داده شود و همچنین کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
در مورد مغایرت فنی، امکان تعویض یا استرداد کالا در صورتی وجود دارد که مغایرت حداکثر 2 روز کاری پس از دریافت کالا به شرکت آهن و فولاد جهان سپاهان اعلام شود و همچنین کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
جهت هماهنگی از طریق شماره تلفن 04134400044 (واحد فروش ورق) و قسمت پروفیل با شماره 04134402005 و یا  از طریق ارسال ایمیل به خدمات پس از فروش شرکت آهن و فولاد جهان سپاهان اطلاع داده شود. همچنین می توانید با تکمیل فرم اعلام رول های معیوب، ایرادها را به اطلاع ما برسانید.
در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن کویل و بسته بندی وجود ندارد، تنها در صورتی امکان تعویض یا ارائه تخفیف بعد از بازدید وجود دارد که ابعاد به صورت استاندارد تعریف شده در بازار برش خورده باشد در غیر این صورت هیچ گونه مغایرتی قابل تعویض نیست.
توجه: هزینه های ارسال کالا در صورت تأیید ایراد فنی و یا وجود مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت، به عهده شرکت آهن و فولاد جهان است.

2- آسیب های فیزیکی ناشی از حمل و نقل

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است.